Zpravodajství

Nová policejní jednotka pro Chrámovou horu

Český spolek přátel Izraele Nová-policejní-jednotka-v-oblasti-Chrámové-hory-ilustrační-foto Nová policejní jednotka pro Chrámovou horu Zpravodajství

Izraelský ministr Gilad Erdan oznámil během úterního ceremoniálu oceňujícího příslušníky Jeruzalémské policie a Pohraniční policie očekávané zřízení nové policejní jednotky, která bude určena výhradně k ostraze komplexu Chrámové hory.

Český spolek přátel Izraele Ministr-Gilad-Erdan.-Zdroj Nová policejní jednotka pro Chrámovou horu Zpravodajství
Ministr Gilad Erdan. Zdroj: www.ynetnews.com

Plán na její vznik přišel jako reakce na teroristické útoky spojené s oblastí Chrámové hory. Rozhodnutí bylo učiněno proto, aby umožnilo cílenější zaměření na svatá místa a aby se předcházelo rozptýlení sil. Výhodou bude, že schopnosti, zpravodajské přípravy a operace na Chrámové hoře budou moci být lépe, přesněji a efektivněji nasazeny i při respektování citlivost týkající se svatého místa.

Nová jednotka bude během počáteční fáze součástí oddílu oblasti David (משטרת ישראל-מרחב דוד), bude mít 200 příslušníků, z nichž polovina bude vyčleněna ze stávajících jednotek a 100 příslušníků bude během následujícího roku rekrutováno speciálně pro ni. Bude vybavena speciálními technologiemi jak pro zásah, tak pro sběr informací.

Ministr Erdan během oznámení objasnil svou vizi Jeruzaléma nejenom jako místa nejsvatějšího pro tři náboženství, ale také nejbezpečnějšího na světě.


Zdroj text: http://eretz.cz/2017/11/nova-jednotka-policie-pro-chramovou-horu/
Zdroj foto: www.ynetnews.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *