Eventy

10.10. 2017   |  Demokracie ve válce: Pokřivený obraz Izraele v západních demokraciích

 

 

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) ve spolupráci s Forum 2000 Vás zve na veřejnou debatu „Demokracie ve válce: Pokřivený obraz Izraele v západních demokraciích“, která se uskuteční v úterý 10. října 2017 od 17:00 do 18:30 hodin v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Vystoupí zde Dr. Amichai Magen z Izraele, vedoucí magisterského programu diplomacie a konfliktní studie na Lauderově škole vládnutí, diplomacie a strategie. Vede také program pro výzkum vládnutí a politického násilí v Institutu pro boj proti terorismu v Herzliyi. Taktéž je hostujícím profesorem na Stanfordské univerzitě.

Dalším řečníkem bude Dr. Joshua Muravchik, spisovatel a autor jedenácti knih, více než 400 článků v novinách, časopisech a vědeckých časopisech. Do češtiny bylo přeloženo jeho nejznámější dílo Nebe na zemi: Vzestup a pád socialismu.

Jako třetí z řečníků se představí Dr. Dan Scheuftan, ředitel Centra národních bezpečnostních studií na Haifské univerzitě. Pan Scheuftan je konzultantem izraelských rozhodovacích orgánů včetně izraelského předsedy vlády, ministerstva zahraničí, ministerstva obrany, Izraelských obranných sil a Rady pro národní bezpečnost.

Akci zahájí Alexandr Vondra, ředitel PCTR, a diskusi bude moderovat Tomáš Pojar, prorektor pro zahraniční vztahy vysoké školy CEVRO Institut.

Pracovním jazykem je angličtina, tlumočení bude zajištěno. Z organizačních důvodů prosíme o potvrzení účasti nejpozději do 9. října 2017.

Odkaz na přihlášku na akci zde: http://cevroinstitut.cz/cs/akce/demokracie-ve-valce-pokriveny-obraz-izraele-v-zapadnich-demokraciich/